Cauchy - Szkoła Myślenia www.cauchy.pl//zabawy/wolnyczas/1/     |     Dodaj do ulubionych17 wrzesień 2021

Łamigłówki podstawowa

|

Przedszkolaki

|

Kolorowanki

|

Rebusy

|

Krzyżówki

|

Wykreślanki

|

Algorytmy

|

Zabawy

Kurs przygotowujący do konkursów matematycznych w szkole podstawowej

Ostatnie OstatnieDo góry, menu nadrzędne, lista zadań Lista wszystkich tematówNastępne Następne

Wolny czas - 1001 pomysłów jak spędzić wolny czas z naszymi dziećmi

Place zabaw

Place zabaw są wszędzie

W każdym mieście czy miejscowości znajdują się place zabaw. Różnią sie one wyposażeniem, jakością sprzętu, liczbą atrakcji, ale nawet w małych miastach, czy też siedzibach gmin znajdziemy przynajmniej jeden plac zabaw z podstawowym wyposażeniem jak bujaczki, piaskownice, itp.

Place zabaw są dla każdego

Różnorodność sprzętu i atrakcji powoduje, że na placu zabaw każde dziecko znajdzie coś dla siebie - od rocznego szkraba do kilkunastoletniego wyrostka. Piaskownica przez długi czas absorbuje maluchów. Z kolei młodzież nie pogardzi prozaicznym huśtaniem czy też konwersacją z równieśnikami.

Wyposażenie placów zabaw

Place zabaw różnią się urządzeniami - ich liczbą, rodzajem i jakością. Często też wokół placów zabaw można znaleźć boiska czy też tory dla rowerzystów / rolkowców. Dlatego dobrze jest w kolejne weekendy czy też wolne dni odwiedzić poszczególne place zabaw by wybrać ten najciekawszy dla naszych dzieci. Na specjalnej stronie zamieszczamy linki do różnorodnych placów zabaw z krótkim opisem ich wyposażenia.

Czas na placu zabaw nic nie kosztuje

Spędzanie czasu na placu zabaw ma tę zaletę, że nic nie kosztuje. Porównując place zabaw do innych rozrywek takich jak kino, bawialnia, itp. - place zabaw nie narażają rodziców na koszty dostarczając jednocześnie dzieciom dużo wiekszej radości niż wymienione wcześniej rozrywki. Ilośc wrażeń, nowych przyjaźni na placu zabaw jest nieporównanie większa.

Kontakt z równieśnikami

Plac zabaw dostarcza licznych okazji do kontaktu z równieśnikami. Dzieci korzystając z tych samych zabawek poznają się nawzajem, wymyślają nowe zabawy, tworzą drużyny. Maja okazję też uczestnictwa w mini życiu społecznym - mogą ustąpić zabawki młodszemu, pomóc mniej sprawnemu - naszą rolą jest stymulowanie ich do takich aktywności.

Plac zabaw jako spacer rodzinny

Wyjście na plac zabaw może być dobrą okazją do spaceru dla całej rodziny i rodzinnej integracji. Wystarczy, że plac zabaw jest w odległości nie większej niż 30 - 40 minut, a wspólny spacer na plac zabaw może przerodzić się we wspólnie spędzone, rodzinne popołudnie.

Plac zabaw dla doroslych?

W czasie gdy dzieci zajęte są rozmową, dorośli mają czas by porozmawiać, czy też poczytać w spokoju gazetę. Place zabaw można naprawdę polubić...

Inne strony dotyczące placów zabaw


OstatnieDo góry, menu nadrzędne, lista zadańNastępne
OstatnieLista wszystkich tematówNastępne


Nie znalazłeś szukanej treści?
Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci.
Google
 

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter:

Imię:

Email:

 
Kurs przygotowujący do sprawdzianu szóstoklasisty z matematyki
 
Korepetycje, korepetycje z języka polskiego
 
 
(C) 2010 Szkoła Myślenia im. A. L. Cauchy        Napisz Napisz        Praca     Reklama
   korepetycje z fizyki