Cauchy - Szkoła Myślenia www.cauchy.pl//podroze/narty/swieradow/     |     Dodaj do ulubionych05 grudzień 2022

Łamigłówki podstawowa

|

Przedszkolaki

|

Kolorowanki

|

Rebusy

|

Krzyżówki

|

Wykreślanki

|

Algorytmy

|

Zabawy

Internetowe kursy maturalne z matematyki

Poprzednie PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadań Lista wszystkich tematówNastępne Następne

Świeradów Zdrój

Kolej gondolowa w Sudetach Zachodnich

Gdzie znajduje się Świeradów Zdrój?
Świeradów Zdrój to ciekawa stacja narciarska położona w Sudetach Zachodnich - Górach Izerskich. Świeradów leży 30 kilometrów na zachód od Jelenie Góry, 15 kilemtrów na północny zachód od Szklarskiej Poręby, około 80 kilemtrów na półudniowy zachód od Legnicy i 150 kilometrów na zachód od Wrocławia.
Dla kogo Świeradów Zdrój?
Trasę można polecić wszystkim, szczególnie całym rodzinom. Na trasie widać sporo począkujących, choć na pewno najlepiej poczują sie tu średnio zaawansowani. Jedynie osoby szukające trudnych, czarnych tras będą zawiedzeni.
Jaki rodzaj wyciągu?
Świeradów Zdrój oferuje nam 8 osobową kolejke gondolową najwyższej klasy, której nie powstydziłby się żaden renomowany ośrodek alpejski. Wjazd gondolką na góre trwa 12 minut. W tym czasie siedząc na wygodnych ciepłych ławeczkach, osłonięci od wiatru może my odpoczywać po zjeździe i rozkoszowac się pięknym widokiem Świeradowa, Czerniawy i Gór Izerskich.
Aktualnie kompleks narciarski Świeradów-Zdrój nie oferuje innych wyciągów (orczyk, krzesełko) poza wspomnianą jedną kolejką gondolową uruchomioną pierwszy raz w sezonie 2008/2009.
Jaki rodzaj tras?
Do dyspozycji narciarzy jest jedna trasa o długości około 2500 metrów. Trasa jest łatwa do średnio-trudnej. W początkowej i końcowej fazie jest nachylenie mozna zaliczyć do tras czerwonych. W środku znajduje sie około 500 metrów prawie zupełnie płaskiego odcinka. Czas spokojnego zjazdu to około 10-15 minut.
Jakość tras
Organizatorzy bardzo dbają o trasę. Trasa jest dośnieżana, jak również ratrakowana: rano oraz przed wieczorna jazdą (pwooduje to zamknięcie trasy między 16:30 a 18:30). Oświetlenie jest na najwyższym poziomie i jazda wieczorem (tak zwana nocna) to czysta przyjmeność.
Przyjemnośc z jazdy
Zjazd trasą jest bardzo przyjemny. Nartostrada jest długa i dobrze przygotowana. Wymaga kilku przystanków przy agresywnej jeździe. Płaski odcinek nastraja do przyjęcia "pozycji zjazdowca" który również angażuje mięsnie ud. Jedyny minus to mała szerokośc bliższa nartostradzie niż szeorkiej polanie / łączce. Trasa jest po prostu przecinką w lesie.
Parking
Dosłownie naprzeciwko budnku dolnej stacji - po drugiej stronie drogi prowadzącej do granicy czeskiej, znajduje sie ogrmony, bezpłatny parking. Nie pownniśmy, miec żadnych problemów z zaparkowaniem.
Dojazd
Wystarczy, że w nawigacji sacmhodowej wpiszemy, Świeradów Zdrój, Strażacka a mapa powinna doprowadzić nas do wyciągu. Ulica Strazacka znajduje się dalej w kierunku granicy z Czechami, więc jadąc do tego punktu powinnismy minąc po drodze minąc wyciąg nieważne z której strony Polski wjeżdząmy. Dolna stacja wyciągu znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zacisze / Źródlana.
Jaka to góra?
Nartostrada prowadzi z góry o nazwie "Stóg Izerski" wznoszącej się 1107 metrów nad poziomem morza
Plusy
  • Luksusowe gondolki osłaniające od wiatry, pozwaljące odpocząć po szalonym zjeździe.
  • Bardzo dobrze przygotowana długa trasa narciarska
  • Duża przyjmenośc z jazdy
Minusy
  • Wysoka cena karnetu, bardzo małe zniżki dla uczniów
  • Niezbyt szeroka trasa narciarska
  • Boczne nachylenie trasy (w stosunku do toru jazdy)

PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadańNastępne
PoprzednieLista wszystkich tematówNastępne


Nie znalazłeś szukanej treści?
Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci.
Google
 
Korepetycje, korepetycje z języka polskiego
 
Tabliczka mnożenia - tapeta
 
 
Dziecięce zabawy i gry, edukacyjne zagadki dla maluchów: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych
 
(C) 2010 Szkoła Myślenia im. A. L. Cauchy        Napisz Napisz        Praca     Reklama
   korepetycje z języka angielskiego