Cauchy - Szkoła Myślenia www.cauchy.pl//podroze/dzieci/trojmiasto/     |     Dodaj do ulubionych10 sierpień 2020

Łamigłówki podstawowa

|

Przedszkolaki

|

Kolorowanki

|

Rebusy

|

Krzyżówki

|

Wykreślanki

|

Algorytmy

|

Zabawy

Tabliczka mnożenia - tapeta

Poprzednie PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadań Lista wszystkich tematówPierwsze Pierwsze

Trójmiasto

Ciekawe miejsca dla dzieci

Trójmiasto

Każdy wie gdzie jest na mapie Gdańsk, Sopot, Gdynia. Jeśli jesteśmy w pobliżu Trójmiasta warto wybrać się na wycieczkę z dziećmi i wybrać coś z poniższego repertuaru.

Wiek dziecka

Sensowną dolną granicą dla opisanych tu atrakcji jest wiek 5-6 lat. Chodzi o to by dziecko cokolwiek rozumiało, gdy pokazujemy mu Błyskawicę, spacerujemy głęboko w morze na molo. Inaczej będzie to dla dziecka męczarnia zamiast przyjemności.
Górnej granicy nie ma. Dorośli na pewno skorzystają na tej wycieczce, gdyż dowiedzą się wielu praktycznych rzeczy, opalą się, będą mogli usiąść na ławeczce pełnej pięknych widoków.

Gdynia - port

Gdzie znajduje sie port w Gdyni?

Jak się dostać?

Zapraszamy najpierw do portu w Gdyni. Najłatwiej tam dojechać jadąc cały czas obwodnicą Trójmiasta (autostrada nr 1 - E) a następnie zjeżdżając na:

Ile czasu potrzeba na zwiedzanie portu w Gdyni?

Liczba atrakcji sprawia, że warto na spacer po gdyńskim porcie poświęcić cały dzień (6-8h).

Czym jest port w Gdyni?

Port w Gdyni to tak naprawdę wbijający się w morze bardzo długi pasaż - deptak - mierzeja. Jest ona od strony zachodniej przyczepiona do lądu i ciągnie się na wschód wbijając w Zatokę Gdańską. Mierzeja otoczona jest z 3 stron morzem znajduje się na niej mnóstwo atrakcji i pięknych widoków.

Statki cumujące w gdyńskim porcie

Idąc od strony Gdyni, po lewej stronie (północnej) pasażu, tuż na samym początku półwyspu cumują historyczne okręty, które można zwiedzać: Dar Pomorza i Błyskawica. Dalej znajdziemy rejsowe statki, którymi możemy popłynąć do Bałtijska, Helu lub po porostu zrobić sobie wycieczkę po porcie i stoczni Gdyni (znajdującej się bardziej na północ).

Oceanarium

Po prawej stronie deptaka, przy jego końcu, znajduje się Oceanarium. Na zwiedzanie Oceanarium potrzebujemy przynajmniej godziny. Znajdziemy tam przede wszystkim setki ryb, rekinów, żółwi i innych morskich zwierząt. Jednak Oceanarium to także świetna lekcja geografii i przyrody. Trójwymiarowa mapa Bałtyku, zestawienie różnych zwierząt w odpowiedniej skali - wszystko to jest bardzo ciekawe i pouczające. Z oceanarium warto wyjść na zewnątrz na wewnętrzne tarasy widokowe. Tu z dużej wysokości możemy podziwiać na południu klifowe gdyńskie wybrzeże, gdyńskie plaże z hotelem Gdynia, zaś na północy Półwysep Heski, który od Gdyni jest już stosunkowo niedaleko. Warto mieć drobne monety by skorzystać z wystawionych lunet.

Deptak

Przez cały środek półwyspu tworzącego gdyński port ciągną się stragany z pamiątkami, bary. Na końcu znajduje się pomnik symbolizujący obecność i panowanie Polski na tą częścią Bałtyku - jakże ważna sprawa w okresie międzywojennym. Spacerując na koniec mierzei widzimy przed sobą falochrony i bezmiar - potęgę morza.

Błyskawica

Błyskawica to okręt wojenny który uczestniczył w wielu akcjach w czasie II Wojny Światowej. Jest jednym z nielicznych polskich okrętów który nie został zatopiony. Obecnie okręt jest na stałe zacumowany w gdyńskim porcie i można go zwiedzać. Niestety, przewodnik przysługuje tylko grupom zorganizowanym (powyżej 10 osób). Warto poczekać na taką grupę i posłuchać opowieści marynarzy o losach Błyskawicy i innych okrętów w trakcie II Wojny Światowej.

Dar Pomorza

Podobnie jak Błyskawicę, można także zwiedzić Dar Pomorza. To największy pływający polski żaglowiec.

Zwiedzanie Stoczni Gdynia

Warto wybrać się w dwugodzinny rejs po gdyńskim porcie. W trakcie rejsu dowiemy się jak buduje się i remontuje statki, dowiemy się jakie statki wpływają do polskich portów. O tym wszystkim opowiada kapitan przez nagłośnienie zainstalowane na statku (megafony).

Kino

U początku półwyspu - jeszcze na "stałym lądzie" - znajduje się multipleks kinowy. Po spacerze i atrakcjach, zmęczone nogi na pewno chętnie odpoczną na kinowym seansie.

PoprzednieDo góry, menu nadrzędne, lista zadańPierwsze
PoprzednieLista wszystkich tematówPierwsze


Nie znalazłeś szukanej treści?
Poszperaj w serwisie cauchy.pl lub w sieci.
Google
 

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter:

Imię:

Email:

 
Korepetycje, korepetycje z języka polskiego
 
Internetowe kursy maturalne z matematyki
 
Matury z lat 2002 - 2005. Zadania, rozwiązania zadań, schemat punktacji
 
(C) 2010 Szkoła Myślenia im. A. L. Cauchy        Napisz Napisz        Praca     Reklama
   korepetycje z języka polskiego